تبلیغات
پارسیان - بدافزار جینجرمستر
پارسیان
سایت خبری،علمی،تفریحی،مذهبی پارسیان + فروشگاه بزرگ اینترنتی پارسیان

محصول تاپ این هفته

نسخه كامل FIFA 12نسخه کامل فوتبال PES 2012

 

 بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 11 شهریور 1390

اولین بدافزار برای نان زنجبیلی گوگل

اولین بدافزاری که از یک نقطه ضعف در سیستم عامل اندروید نسخه ۲٫۳ سوءاستفاده کرده و عملیات مخرب خود را به اجرا می‎گذارد، شناسایی شد. این بدافزار به عنوان یک نرم‎افزار کاربردی که در ظاهر تصاویری از هنرپیشگان مشهور را نشان می‎دهد، بر روی چند سایت اینترنتی فروش برنامه تلفن همراه در چین مشاهده شده است.
تا به حال چندین بدافزار برای نسخه‎های قدیمی‎تر این سیستم عامل گوشی‎های همراه، کشف و شناسایی شده‎اند که دو نمونه DroidDream  و DroidDream Light از همه مشهورتر و مخرب‎تر هستند اما تا به حال بدافزاری برای نسخه جدید اندروید ۲٫۳ که به جینجربرد (نان زنجبیلی) معروف است، مشاهده نشده بود. این بدافزار جدید که جینجرمستر نامیده شده، از یک حفره امنیتی که چند ماه قبل در اندروید کشف شد، سوءاستفاده می‎کند تا بر روی گوشی همراه، اختیار و مجوز دسترسی کامل روت داشته باشد.

این بدافزار پس از فعال شدن اقدام به جمع‎آوری اطلاعات از جمله شماره شناسایی گوشی و شماره تلفن آن می‎کند و این اطلاعات را به یک سرور به عنوان مرکز مدیریت و کنترل ارسال می‎کند. این بدافزار همچنین در بازه‎های زمانی خاص، با این مرکز کنترل تماس گرفته و دستورات جدید و بدافزارهای دیگری را دریافت می‎کند.
در حال حاضر انتشار و شیوع بدافزارهای جدید بر روی سیستم عامل اندروید به شدت افزایش یافته و اکنون برای نفوذگران به پرطرفدارترین سیستم عامل گوشی‎های همراه تبدیل شده است.
براساس برخی آمار، احتمال آلوده شدن یک گوشی همراه اندروید در شش ماه اخیر ۲٫۵ برابر افزایش یافته و به همین دلیل استفاده از ابزارهای امنیتی بر روی این گوشی‎ها توصیه می‎شود.
همچنین کاربران گوشی‎های اندروید باید در انتخاب و دریافت برنامه‎ها از منابع مشکوک و ناشناس دقت و هوشیاری بیشتری به خرج دهند. این اواخر، حتی سایت رسمی اندروید مارکت گوگل هم حاوی برخی برنامه‌های آلوده بوده که دائماً توسط گوگل کنترل و حذف می‎شوند.
اگر از این مطلب و یا محصول خوشتان امده لطفا به آن 1 امتیاز بدهید:
طبقه بندی: تبلت و موبایل، 
کلمات کلیدی: اولین بدافزار برای نان زنجبیلی گوگل، نان زنجبیلی، گوگل، اندروید، جینجربرد، بدافزار، تبلت و موبایل،
دنبالک ها: منبع(فارنت)،
ارسال توسط مدیریت سایت

آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان
تبلیغات

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا